Maszyny
do
zadań specjalnych

O MDB

Od 1977 roku Mario Di Biase wlał swojego ducha przedsiębiorczości w firmę MDB srl, aby uczynić ją tym, czym jest dzisiaj... światowym liderem w dziedzinie zdalnie sterowanych maszyn gąsienicowych.

Pozwól, że opowiemy Ci naszą historię, podzielimy się z Tobą wartościami, wizją i naszą misją.

 

LATA FORMACYJNE

Od najmłodszych lat Mario Di Biase zawsze miał pasję do wynalazków i ducha przedsiębiorczości. Urodzony na wzgórzach środkowych Włoch, w regionie Abruzzo, w prowincji Chieti i w wiosce Rizzacorno, terytorium okazało się bogatym środowiskiem do nauki podczas jego młodości.

Jego talent do rozwiązywania problemów doprowadził do powstania genialnych maszyn, które ułatwiły jego życie i życie innym. W obliczu długiego spaceru do szkoły zbudował wózek napędzany owcami, aby zaoszczędzić czas na dotarcie do szkoły. Później zbudował ręcznie kręconą zabawkę, aby oddzielić pszenicę od plew. Jako młody człowiek wyrzeźbił rękojeść karabinu z drewna i zamontował lufę ze stalowej rury, aby zbudować swój pierwszy karabin, używany tylko do treningu strzeleckiego. W końcu zaprojektował i zbudował napędzaną przyczepę dla rolników, aby pomóc im przywieźć towary z pól do gospodarstwa lub na targ.

Po szkole Mario spędził półtora roku w Carabinieri i pomimo przydziału do interesujących misji, na przykład gdy jego oddział został wezwany do Rzymu, by strzec papieża Pawła VI w jego letniej rezydencji w Castel Gondolfo, wiedział, że jego życiowa pasja leży w go jako przedsiębiorcę.

FORMOWANIE MDB I WCZESNE LATA

W 1977 roku, korzystając ze swoich talentów otrzymanych od Boga jako inżynier, technik i artysta, utworzył firmę MDB w małej stodole w wiosce Rizzacorno, niedaleko miasta Lanciano, Chieti. Później w 1984 roku wujek Mario Donato dał mu małą działkę, na której zbudował nowy obiekt. To właśnie w tych dwóch placówkach Mario zaczął rozwiązywać szereg problemów z różnych branż.

W branży rolniczej pojawił się problem polegający na tym, że przyczepy rolnicze były zbyt duże, aby zmieściły się pod winnicami w stylu Pergola (zadaszenie). Mario i zespół zaprojektowali i zbudowali przyczepę rolniczą wystarczająco niską, aby zmieścić się pod baldachimem, aby umożliwić rolnikom szybsze zbiory i oszczędność czasu.

W branży budowlanej pojawił się problem polegający na tym, że firmy budowlane nie miały łatwego sposobu układania kostki brukowej. Mario i zespół zaprojektowali i zbudowali linię produktów mini traktorów Jumbo, z szeroką gamą zacisków i innych osprzętów

.

W przemyśle petrochemicznym pojawił się problem polegający na tym, że nie było łatwego sposobu na wyciągnięcie długich prętów wymiennika ciepła do celów czyszczenia w dużych rafineriach. Mario wraz z zespołem zaprojektował i zbudował wyciągi i nośniki, które umożliwiły montaż, odciąg i transport wymienników ciepła.

Dostęp do tych międzynarodowych rynków i ekspansja MDB nie byłyby możliwe bez kochającej żony Mario i partnera biznesowego Loredana Angelucci. Dzięki jej ojczystemu językowi angielskiemu i umiejętnościom operacyjnym wspólnie przenieśli MDB na wyższy poziom.

Te wczesne branże były wczesnymi podstawami do prowadzenia działalności na całym świecie i miały kluczowe znaczenie dla ustanowienia MDB o międzynarodowym zasięgu. Te różne doświadczenia opłaciły się w 2008 r., kiedy to skutki kryzysu finansowego spowodowały głębokie załamanie w branży budowlanej, gdzie popyt wygasł. Firma przestawiła się na nową branżę, aby rozwiązać kolejny długotrwały problem.

LINIA PRODUKTÓW ZIELONYCH WSPINACZKÓW I NIE TYLKO

Przeżywszy swoje życie w górzystym i pagórkowatym regionie Abruzji, Mario często słyszał tragiczne wieści w wioskach o wypadkach ciągników, które pociągały za sobą zmieniające życie obrażenia lub śmierć. Był zmuszony do odegrania swojej roli w rozwiązaniu tego problemu i zapewnieniu operatorom znacznie bezpieczniejszego rozwiązania podczas pracy z ciężkim sprzętem na zboczach w trudnym terenie. Mario i zespół postanowili opracować linię produktów Green Climber, zdalnie sterowany minitraktor, który pozwala operatorowi na odłączenie się od ciągnika i znacznie zmniejsza ryzyko obrażeń lub śmierci w przypadku przewrócenia się ciągnika.

Linia produktów Green Climber rozpoczęła się jako rozwiązanie do koszenia trawy na zboczach za pomocą F 300 Pro. Później informacje zwrotne od sieci dystrybucyjnej i klientów końcowych zachęciły do ​​ewolucji pierwszego Green Climbera w kierunku „ciągnika przewożącego narzędzia”. W kolejnym projekcie LV 300 Pro płyta do przenoszenia akcesoriów została zaprojektowana z mechanizmem szybkiego dołączania/odłączania, który pozwalał na zastosowanie szerokiej gamy akcesoriów.

Ta elastyczność pozwoliła na wykorzystanie minitraktorów poza przycinaniem trawy na zboczach i do ciężkich prac leśnych, takich jak oczyszczanie terenu za pomocą cepa leśnego, ścinanie pni za pomocą frezarki do pni i rozdrabnianie gałęzi. Linia produktów została następnie rozszerzona do serii maszyn o mocy od 25 HP do 140 HP.

Wykorzystując wiedzę z branży budowlanej, firma zaprojektowała i wyprodukowała zdalnie sterowany miniciągnik łyżkowy oraz zdalnie sterowany wózek widłowy, które mogą pracować w trudnym terenie lub tam, gdzie operatora najlepiej zostawić na odległość.

Firma stworzyła nowe logo, aby powiązać wszystkie wątki historii i przyszłości. Logo MDB zawiera inicjały założyciela Mario Di Biase i jego syna Marco Di Biase, który jest aktywny w firmie w zakresie projektowania i operacji. Logo zawiera również szarżującego niedźwiedzia brunatnego z Marsa, pochodzącego z Abruzji.

Niedźwiedź brunatny marsicański jest symbolem nie tylko korzeni firmy w Abruzji, ale także siły, jaką posiada linia produktów. Firma z dumą może powiedzieć, że jej produkty są w 100% wyprodukowane we Włoszech pod względem projektowania i montażu.

WIZJA, MISJA I WARTOŚCI MDB

Wraz z rozwojem firmy nadszedł czas, aby udokumentować wizję, misję i wartości MDB. Współpracując z zespołem, Mario opracował sposób na opisanie przyszłości, zdefiniowanie tego, czym się zajmują, oraz wartości, które są fundamentem firmy.

Wizja: MDB,bezpieczne rozwiązania mechaniczne z włoską pomysłowością i elegancją wzornictwa.

Misja: Umożliwienie naszym globalnym klientom korzystania z innowacyjnych maszyn do wykonywania ich pracy w bezpieczny i wydajny sposób.

Wartości firmy:

  • Bezpieczeństwo : Buduj maszyny, które zapewniają operatorowi środowisko do wykonywania pracy w sposób, który znacznie zmniejsza ryzyko dla zdrowia operatora
  • Innowacje : Zawierają najbardziej innowacyjne funkcje, które pozwalają operatorowi na wykonanie całego zakresu zadań związanych z pracą
  • Niezawodność : zaprojektuj maszynę tak, aby wytrzymała ekstremalne warunki pochyłej i ciężkiej pracy
  • Design : Eleganckie rozwiązania złożonych problemów z estetycznym zacięciem
  • Własność rodzinna : wprowadzenie rodzinnych zasad biznesowych w globalną działalność.

Ta historia i spojrzenie w przyszłość jest dedykowana wszystkim klientom końcowym, dystrybutorom, odsprzedawcom i dostawcom, aby zapewnić wgląd w drogę, która postawiła MDB tam, gdzie jest dzisiaj i drogę przed nami.

Dowiedz się wiecej

Obejrzyj wywiad z Mario Di Biase i Marco Di Biase na Business24

Mario i Marco opowiadają o historii, filozofii i produktach MDB.
(Z angielskimi napisami)

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji

Please type your full name.

Invalid email address.

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Wybierz min jedna z opcji

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane