Maszyny
do
zadań specjalnych

Aktualności

Konsorcjum zdobywa nagrodę Innovation Award AGRITECHNICA 2022 dla autonomicznych ciągników wykorzystujących SIS REMOTE.

Konsorcjum zostało nagrodzone srebrnym medalem w konkursie AGRITECHNICA 2022 Innovation Award.

Konsorcjum firm opracowało system do zdalnego sterowania autonomicznymi maszynami rolniczymi. Safety-Intelligence-System SIS REMOTE składa się z funkcjonalnie bezpiecznego systemu sterowania radiowego HBC i automatyki ISOBUS opartej na tabletach, w tym automatycznego systemu kierowania firmy REICHHARDT. SIS REMOTE został opracowany po raz pierwszy na rynku z maszyną MDB LV 600 Plus Green Climber w ścisłej współpracy z VOGT.

Innowacja umożliwia bezpieczną i wydajną eksploatację pojazdów autonomicznych w rolnictwie, na nasypach i autostradach, w gospodarce terenowej i innych obszarach publicznych. Używając GPS jako przewodnika, idealnie nadaje się do powtarzalnych zadań, takich jak koszenie dróg, pól golfowych, firm i parków słonecznych. Ścieżki można zaprogramować w systemie ręcznie lub za pomocą komputera i zapisać w pamięci, aby powtórzyć operację w przyszłości.

Mario Di Biase, założyciel MDB Srl, stwierdza: „Ten wspólny projekt pokazuje najlepsze w branży przywództwo w ewolucji sektora ciągników sterowanych radiowo. W pierwszej ewolucji tego sektora usunęliśmy operatora z maszyny, aby zapewnić bezpieczeństwo i zmniejszyć stres fizyczny. W tej drugiej ewolucji osiągamy zmniejszenie obciążenia operatora przy powtarzalnych zadaniach dzięki autonomicznej jeździe.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji

Please type your full name.

Invalid email address.

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Wybierz min jedna z opcji

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane